Duurzaam omgaan met bedrijfskleding
Burgy Bouwbedrijf Restauratie Duurzaam omgaan met bedrijfskleding

In ons duurzaamheidsbeleid is er ruim aandacht voor een duurzamere omgang met onze bedrijfskleding en de persoonlijke beschermingsmiddelen (pbm’s). Sinds december 2022 zamelen we oude, kapotte bedrijfskleding en pbm’s in. Ook werken we aan het verduurzamen van onze bedrijfskledinglijn.

Duurzaam produceren

Onze kledinglijn zijn we stap voor stap aan het verduurzamen in samenwerking met onze leverancier Polvo BV. Sinds kort is het eerste duurzame kledingstuk beschikbaar: een Fristads Green werkbroek, gemaakt volgens de standaarden van de Environmental Product Declaration, met een minimale impact op het milieu. In 2025 hopen we een T-shirt, een trui en een korte broek aan het assortiment toe te voegen.

Opbrengst inzameling

Met onze inzameling maken we verschil. In totaal hebben we vanaf eind 2022 394 kilo kleding en pbm’s ingezameld die vervolgens verwerkt en gebruikt wordt voor producten zoals nieuwe pbm’s of autostoelen.

De inzameling heeft het volgende opgeleverd (cijfers 1-12-2024):

  • 165 m3 waterbesparing (dat zijn 3313 douchebeurten!)
  • 121 uur inzet sociale werkgelegenheid
  • 285 kg besparing van grondstoffen
  • 185 kg besparing CO2 (dat zijn 8 bomen!)

Lees ook:

Natuurlijk Duurzaam

Environmental Product Declaration

Burgy Bouwbedrijf Opbrengst Inzamelen Oude Bedrijfskleding en persoonlijke beschermingsmiddelen