Op de plek waar nu een standbeeld staat van Koning Willem II, wordt een uitkijktoren voor het publiek gebouwd. Vanaf 35 meter hoogte kunnen bezoekers straks uitkijken over Den Haag en het Binnenhof, dat gesloten is voor de grootscheepse renovatie. Het beeld moest dus verplaatst worden. Het beeld is een replica uit 1924 van het ruiterstandbeeld van Antonin Mercié en Victor Peter uit 1884, dat op het Place Guillaume II in Luxemburg staat.
Om het beeld veilig van zijn plaats te kunnen halen, is er een steiger omheen gebouwd. Daarna is het beeld van de sokkel gedemonteerd. Vervolgens is ook het plaatmateriaal rondom de sokkel gedemonteerd en werd zicht baar hoe de sokkel precies is geconstrueerd. Dit wordt goed gedocumenteerd om, na de renovatie, het beeld weer op dezelfde wijze terug te kunnen plaatsen. Het beeld wordt waar nodig hersteld. Het is nog de vraag of het beeld wordt opgeslagen of een tijdelijke standplaats elders in de stad krijgt.
In de sokkel van het standbeeld werd een bijzondere historische vondst gedaan: een loden kistje ter grootte van een schoenendoos. ‘Oorkonde 29 januari 1925’ stond in het cement rondom het kistje gegraveerd. De historische vondst bevat oorkondes, boeken, foto’s en zelfs een lofdicht op Willem II, de held van Waterloo. Lees verder over de vondst: Burgemeester Jan van Zanen opent geheimzinnige tijdcapsule.
Lees verder:
Restauratie Eerste Kamer en Raad van State, Binnen Hof, Den Haag
Ben je enthousiast geworden?
Bekijk dan hier de mogelijkheden voor een leerwerkplek, een stageplaats of een baan bij Burgy Bouwbedrijf: Werken en leren.