Laatst mochten we 41 tweedejaarsstudenten Bouwkunde van De Haagse Hogeschool verwelkomen op het Prinsenhof. Voor het vak Restauratie bezochten ze onze bouwplaats als onderdeel van hun opdracht. Burgy ontvangt regelmatig studenten – ook van de HHS – en weet hoe inspirerend een kijkje achter de schermen kan zijn. Deze groep had geluk: ze kwamen precies op een moment dat er op het prachtige Prinsenhof veel te zien en te leren viel.
Rondleiding en achtergrondverhaal
Voordat de studenten met hun opdracht aan de slag gingen, kregen ze eerst een introductie en uitgebreide rondleiding. Jeroen vertelde over Burgy en de plannen voor het Prinsenhof, en gaf inzicht in de tenderfase van dit bijzondere project. Daarna namen Dennis en Erwin de groep mee het terrein op. Ze stonden stil bij de bouwhistorische aspecten van het complex en vertelden waar je bij restauratie allemaal rekening mee moet houden. Voor veel studenten, die vooral met nieuwbouw te maken hebben, was het bijzonder om te zien hoe anders het eraan toegaat bij bestaande bouw, waar aanzichten en historische details behouden moeten blijven.
Aan de slag met restauratie
Na de rondleiding deelden de docenten kaartjes uit met opdrachten. De studenten moesten ter plekke details bestuderen, schetsen, maten opnemen en materialen noteren. Hoe sluit een gevel aan op de kapconstructie? Waar lopen de verbindingen precies? Dennis en Erwin waren in de buurt om vragen te beantwoorden en mee te denken. Later zullen zij ook bij de Haagse Hogeschool langskomen om de resultaten te bekijken en te bespreken.
Voor Dennis was het bovendien extra leuk: hij studeerde zelf ooit Bouwkunde in Rotterdam.
Lees hier meer over het Prinsenhof Delft.